BİTLİS İL MEM ARGE

Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da Yapıldı.

Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da Yapıldı.

Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da tamamlandı.eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı 175 katılımcı ile Antalya 'da gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca "Her Yerde Matematik "anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK işbirliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarliyarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan "Matematik Seferberliği "başlatılmıştır.Bu kapsamda matematik atölyeleri,materyal geliştirme,öğretmen eğitimi,dijital platform,(matematik.eba.gov.tr)gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır.

eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin projelere ait bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlamak amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı "düzenlenmiştir. Çalıştay kapsamında çağrıli konuşmacı,atölye, stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yürütüldü. Çalıştaya 158 öğretmen 16 eğitmen toplam 175 katılımcı yer aldı.100 matematik öğretmeni, 35 sınıf öğretmeni, 23 okul öncesi branşında katılım sağlanmıştır. Çalıştay sonunda eTwinning kapsamında 40 proje başlatılmıştır.

Çalıştay kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Sevim Sevgi,Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Mehmet Gülburnu,Atatürk Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr.Emre Yıldız,Batman Üniversitesi Öğretim üyesi Yusuf Sözer, Eser Dilsoz,Pınar Özsoy,İbrahim Halil Demirci, Gülsüm Atile,Şengül Yavuz konuşmacı olarak katılım sağladı.

İlimizden de bu çalıştaya Tatvan Vakıfbank İlkokulundan sınıf öğretmeni Hatice Kaplan öğretmenimiz katılmıştır. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Taş Mahallesi Seyit Ali Caddesi 908.Sokak - 0434 280 13 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.