BİTLİS İL MEM ARGE

"Annem Varsa Ben de Varım"

"Annem Varsa Ben de Varım" projesi büyük bir katılımla tanıtıldı.
"Annem Varsa Ben de Varım"

        Bitlis Valiliğinin desteğiyle 3.ve 4. Sınıflara yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı "Annem Varsa Ben de Varım" projesi, İlimiz İsmail Eren Spor Salonunda büyük bir katılımla tanıtıldı. Tanıtım programına, Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu, AKParti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Sayın Vedat Demiröz, "Annem Varsa Ben de Varım" kitabın yazarı İlhan Akın, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü daire amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
       Bitlis Valisi Sayın Ustaoğlu konuşmalarında, "projenin önemine değindi ve takipçisi olacağını söyledi. Merhum annelerinden  söz ederken salondakileri hem duygulandırdı hem de bir annenin evladı ve toplum üzerindeki etkisinin ne kadar büyük olduğunu söyledi. "Öğretmenlerimizin sabahın bu saatinde bu salonu doldurmuş olmaları beni sevindirdiği gibi bu projeyi ne kadar önemsediklerini gösteriyor. Bitlis, kadim bir şehir. Çok önemli şahsiyetler yetiştirmiş. Çocuklarımız bu kadim şehri öğrenmeli ve sahip çıkmaldırlar. Biz yol gösterip doğruyu öğreteceğiz. Çocuklarımız da geleceğe güven içinde emin adımlarla yürüyecek."  Dedi.
     Bitlis Milletvekili   Sayın Vedat Demiröz, projenin önemine değindi. Bitlis ilimizdeki eğitim altyapısının önemli bir noktaya geldiğini ve ilimizde eğitim seviyesinin iyi olduğunu bu projeyle daha iyi olacağını söyledi. Projenin getirisinin ne ölçüde olacağı, proje bittikten sonra daha iyi anlaşılacağını söyledi.
      Yazar İlhan Akın, bu salonu böyle dolu görünce heyecanlandım. Bu kitaptaki hikâyeyle çocuklarımızın okuma sevgisi kazanacaklarına inancım tamdır." dedi.
     İl Milli Eğitim Müdürü Sayın M.Emin Korkmaz ise "okumanın fikir, düşüncenin zikir sayıldığı bir dinin bir medeniyetin mensuyuz. Medeniyet; adalet, refah ve huzur demektir. Asırlardır bizim medeniyetimiz  toplumları imar etmiştir. Günümüzde medeniyiz diyenlerin şehirleri, ülkeleri nasıl yakıp yıktığını görüyoruz. Bu projeyle çocuklarımız, annelerimiz, eğitimciler kitap okumanın zevkine varıp, okumayı bir keyif haline getirecekler. Öğretmenlerimize bu konuda büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızla daha keyifli ve bol zaman geçirmeleri gerekir. Bu proje devam ederken  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan himayesinde devam edecek olan okuma yazma seferberliğini ilimizde başlatıyoruz. Okuma yazma konusunda bize yakışanı yapacağız."dedi. Tanıtım programıyla beraber " Annem Varsa Ben de Varım"projesinin startı verildi.

Taş Mahallesi Seyit Ali Caddesi 908.Sokak - 0434 280 13 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.